Фиорентина продължи лошата серия на Интер (видео)

Отборите на Фиорентина и Интер не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 20-ия кръг в Серия "А". Двубоят на "Артемио Франки" завърши при резултат 1:1, като Мауро Икарди даде преднина на гостите в 55-ата минута, но Джовани Симеоне изравни в добавеното време и така продължи лошата серия на "нерадзурите", които вече 5 поредни мача нямат успех на сметката си. Макар да дойде в самия край обаче равенството бе по-скоро справедлив резултат с оглед на показаното от двата тима и положенията пред двете врати.

Треньорът на Фиорентина Стефано Пиоли заложи на триото Джовани Симеоне, Федерико Киеза и Сирил Теро в атака. В средата на терена пък оперираха Милан Бадел, Марко Бенаси и Жоан Верету.

Интер пък разчиташе в атака на звездата си Мауро Икарди. Той бе подкрепян от по-задни позиции от Борха Валеро, Иван Перишич и Жоао Марио.

Още във 2-ата минута Фиорентина пропусна да открие резултата. Опит за изстрел с глава на Давиде Астори се озова в краката на Джовани Симеоне във вратарското поле, който обаче не успя да реагира и да вкара топката във вратата.

В 6-ата минута домакините организираха интересна контраатака, завършила с шут на Федерико Киеза от около 25 метра, но над вратата. Две минути по-късно Верету центрира в пеналта и Симеоне отправи изстрел с глава, но той не бе особено точен.

Фиорентина продължаваше да е по-опасният от двата отбора и в 14-ата минута Киеза намери Теро на стрелкова позиция в наказателното поле, но французинът се подхлъзна и не успя да отправи голов удар.

В 17-ата минута Интер стигна до първото си положение в мача. Роберто Галярдини отправи шут от границата на наказателното поле, но Марко Спортиело бе заел добра позиция и спаси. В 22-ата минута Иван Перишич центрира отляво и топката опасно се насочи по посока на вратата, но отново Спортиело бе на мястото си.

В 31-ата минута Перишич успя да изпревари прекия си пазач и да стреля с глава след едно коварно центриране в пеналта, но ударът му мина над вратата.

В началото на второто полувреме Фиорентина имаше ново добро положние. Киеза отправи мощен удар от границата на пеналта и топката профуча до гредата.

В 55-ата минута обаче Интер откри резултата. Жоао Кансело центрира от фаул и Икарди стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но аржентинецът реагира светкавично и отблизо довкара топката във вратата за 0:1.

Домакините се активизираха и в 71-ата минута след остро центриране в наказателното поле Милан Бадел успя да отклони топката с глава и тя премина опасно близо до вратата. Две минути след това Киеза получи в пеналта, финтира защитник и стреля към близкия ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 77-ата минута Перишич елегантно намери Борха Валеро в наказателното поле и нисичкият испанец стреля с глава, но над вратата.

Минута след това Кума ел Бабакар стреля със задна ножица по посока вратата на Интер и Самир Ханданович с блестяща намеса опази вратата си.

В 85-ата минута Интер пропусна отличен шанс да реши всичко в мача. Икарди подаде за Антонио Кандрева, който елминира вратаря, но от малък ъгъл не успя да насочи топката във вратата.

В 91-ага минута домакините се добраха до равенството. При едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Джовани Симеоне, който отблизо успя да я промyши във вратата за 1:1.

Секунди преди последния съдийски сигнал Иван Перишич стреля опасно с глава след центриране от корнер, но не успя да порази вратата и в крайна сметка срещата завърши без победител.

След този мач Интер поне засега остава на 3-ото място с 42 точки. Фиорентина пък се намира на 7-ата позиция в класирането с 28 точки в актива си.