Шарапова изхвърча от турнира в Шънчжън, Халеп е на финал

Миналогодишната шампионка Катерина Синякова изхвърли Мария Шарапова от турнира в Шънчжън (Китай). Чешката тенисистка показа здрави нерви срещу бившата №1 в света и я елиминира с 6:2, 3:6, 6:3 след почти два часа игра.

Синякова доминираше в първия сет, в който взе ранна преднина от 3:1 и не допусна обрат. Във втората част рускинята започна ударно и натрупа аванс от 3:0, който задържа, за да изравни резултата. 47-ата в света чехкиня обаче успя да реализира единствен пробив в шестия гейм на решаващата трета част и стигна до успеха.

Така Синякова си осигури място на финала и ще защитава титлата си срещу настоящата водачка в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния). Тя от своя страна победи убедително на полуфиналите сънародничката си Ирина-Камелия Бегу с 6:1, 6:4.

Халеп запази перфектния си баланс срещу своята партньорка на двойки тази седмица, повеждайки с 6-0 в преките двубои между двете. Освен това Симона записа 11-а поредна победа срещу румънски тенисистки. 26-годишната тенисистка няма загуба срещу сънародничка от повече от седем години, като последният й неуспех бе срещу Сораня Кърстя през 2010-а.

"Беше тежък мач, знаех, че Бегу е много добра и във втория сет се видя, че тя подобри играта си. Много съм горда с победата си днес. Щастлива съм, че отново ще играя на финала в Шънчжън. Винаги ми е харесвало да играя тук и битката за титлата утре ще бъде голямо предизвикателство за мен. Готова съм да играя, ще видим какво ще се случи", заяви Халеп.