Българите в Кипър не играха днес

Българите Живко Миланов и Марио Кирев не взеха участие в днешните мачове на своите отбори от 18-ия кръг на първенството на Кипър. АПОЕЛ (Никозия) домакинства на Арис (Лимсол), а Неа Наламина гостува на АЕК (Ларнака).

Дори и без Миланов АПОЕЛ записа разгромна победа с 5:2 над Арис. Точни за успеха на тима от Никозия бяха Нуно Мораис след две дузпи в 3-ата и 69-ата минута, Игор де Камарго в 29-ата и 46-ата минута и Ебесилио в 83-ата минута. За гостите пък се разписаха Нголок в 24-ата и Александру Йоница в 35-ата минута.

Отборът на Марио Кирев пък допусна загуба с 0:2 в гостуването си на лидера в класирането. За успеха на АЕК се разписаха Томас в 28-ата и Акоран в 53-ата минута.

След тези мачове АЕК (Ларнака) остава на върха с 40 точки, пред Анортозис с 37 и АПОЕЛ с 36, но тимът от Никозия е с два мача по-малко. Неа Саламина пък се намира на 12-ото място с 11 точки.