Григор Димитров на 1/2-финал в Бризбън

Григор Димитров продължава победния си ход в надпреварата на двойки на турнира на твърда настилка в Бризбън (Авл). Българинът и американският му партньор Райън Харисън си осигуриха място на полуфиналите след успех със 7:6(2), 7:6(3) срещу представителите на домакините Ник Кирьос и Мат Рийд след час и 27 минути игра.

В предишния кръг Гришо и Харисън подчиниха други австралийци - Лейтън Хюит и Джордан Томпсън с 6:3, 1:6 10:5.

В днешния мач Димитров и Харисън пробиха за 2:0 в първата част, но допуснаха моментално рибрейк. Това бяха и единствените пробиви в двубоя. В тайбрека на двете части българинът и американецът вземаха солиден аванс и лесно печелеха.

С новата победа Григор и Райън си осигуриха обща премия в размер на 7240 щатски долара и по 90 точки за световната ранглиста на двойки.

В спор за място на финала Димитров и Харисън ще се изправят срещу поставените под №1 в схемата Хенри Континен (Финландия) и Джон Пиърс (Австралия), които сразиха с 6:4, 6:3 изцяло австралийския дует Джон Милман и Матю Ебдън.

Това е четвъртият път, в който Григор ще играе на полуфиналите на двойки в Бризбън след 2013, 2014 и 2016. Интересното е, че в два от тези случаи Димитров прключва участието си след негово отказване или такова на партньора му заради контузии.

В четвъртък по обяд Григор Димитров започва защитата на титлата си на сингъл. Мачът му срещу участващия с "уайлд кард" Джон Милман ще започне около 12,30 часа наше време.