Манчестър Сити се върна на победния път с рекордно бърз гол (видео + галерия)

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити се върна на победния път, след като победи 3:1 Уотфорд в двубой от 22-ия кръг на първенството.

Двубоят ще остане в историята с най-бързото попадение за сезона, дело на Рахим Стърлинг в 38-ата секунда. За "гражданите" се разписаха още Серхио Агуеро в 63-ата минута, а преминалият и през Лудогорец Кристиан Кабаселе си наниза автогол в 13-ата минута. Почетно за гостите вкара Андре Грей в 82-ата минута. С успеха Сити събра 62 точки и има отново 15 повече от втория Манчестър Юнайтед.

Двубоят на "Етихад" започна вихрено за "гражданите", които в предишния кръг записаха 0:0 срещу Кристъл Палас и прекъснаха серията си от поредни победи. Сити продължава да е без загуба в шампионата, като има само две ремита и 20 победи.

Още в 38-ата секунда "гражданите" вече водеха в резултата, като автор на попадението стана Рахим Стърлинг.

Манчестър Сити ужили Уотфорд с най-бързия гол за сезона@@@

Лерой Сане центрира отдясно и Рахим Стърлинг се оказа най-съобразителен в наказателното поле, като засече топка край далечната греда за 1:0.

Сити продължи да атакува яростно и в петата минута беше близо до второ попадение, като ситуацията отново беше изработена от Сане, но ударът на Стоунс мина над гредата.

Гостите показаха, че нямат големи аргументи в защита срещу нападението на Сити, а кулминацията настъпи в 13-ата минута, когато след едно не много силно прострелно центриране на Кевин де Бройне към Серхио Агуеро бившият играч на Лудогорец Кристиан Кабеселе си наниза автогол.

В 17-ата минута домакините бяха близо до трети гол, но гредата спаси гостите от попадение след удар на Де Бройне, а при добавката Стърлинг също не успя да намери мрежата.

При това положение гостите заиграха по-смело и в 30-ата минута бяха много близо до намаляване на резултата, чрез Грей, който се озова очи в очи с вратаря на Сити.

И след почивката Сити продължи да бъде по-добрият отбор на терена и след няколко пропуснати  възможности стигна закономерно до трети гол в 63-ата минута. Тогава вратарят на гостите Аурелио Гомеш не успя да реагира при поредното центриране в наказателното поле на Де Бройне, отби топката в краката на Серхио Агуеро, който се възползва от подаръка, за да направи резултата 3:0.

Последните десетина минути минаха под знака на надеждата за Уотфорд, след като гостите успяха да намалят резултата чрез Андре Грей в 82-ата минута. Последваха още силни минути пред вратата на Сити, както и претенции за дузпа, но "гражданите" удържаха аванса си и не позвволиха интригата да се върне.

Така Сити възстанови аванса си от 15 точки пред втория Манчестър Юнайтед, като вече има 62, и води уверено в класирането, макар и победната серия да беше прекъсната от Кристъл Палас в навечерието на Нова година.

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Отаменди, Делф, Фернандиньо, Де Бройне, Силва, Стърлинг, Сане, Агуеро.

Уотфорд: Гомеш, Янмаат,  Ваг, Зеегелар,  Капу, Карильо, Кабаселе, Уотсън, Дукуре, Ричарлисон, Грей.