Силен Краси Георгиев заби 11 точки и спечели "българското дерби" в Италия (видео)

Националът Красимир Георгиев и тимът на Порто Робур Коста Бундже (Равена) спечелиха "българското дерби" с Пиаченца и Виктор Йосифов. "Червените лъвове" победиха "вълците" с 3:1 (25:21, 25:18, 33:35, 26:24) в двубой от 14-и кръг на италианското първенство.

Центърът изигра много добър мач за победителите и завърши с 11 точки (1 блокада), най-резултатен бе Паул Бухегер с 23 точки (3 аса). За Пиаченца Виктор Йосифов бе на терена през първите три гейма, но не отбеляза точков актив. Алесандро Фей приключи с 21 точки

Равена застава на седмата позиция с

23 точки (7 победи, 7 загуби)

, Пиаченца е на девето място с

20 точки

Георгиев и съотборниците му стартират 2018 г. срещу Лубе и Цецо Соколов, като двубоят е на 4 януари (четвъртък). "Вълците" излизат срещу Вибо Валентия.