Новата година донесе нов късмет за Манчестър Юнайтед (видео)

Новата година започна отлично за Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" най-накрая сложиха край на негативната си серия от 4 поредни мача без победа във всички турнири, след като надиграха с 2:0 Евертън на "Гудисън Парк" в среща от 22-ия кръг на Премиър лийг. Макар и без доста контузени и наказани играчи, гостите бяха по-добрият тим на терена и заслужено си тръгнаха с трите точки след голове на Антони Марсиал в 57-ата и Джеси Лингард в 81-ата минута.

Домакините започнаха с Умар Ниасе на върха на атаката, а бившият нападател на Юнайтед Уейн Рууни  действа зад гърба му. Никола Влашич и Яник Боласие пък оперираха по двете крила.

За гостите в ролята на централен нападател стартира Антони Марсиал, който бе подкрепян от Пол Погба, Джеси Лингард и Хуан Мата в предни позиции.

Срещата започна с две възожности за домакините. В 4-ата минута Уейн Рууни опита далечен удар, който се отби от тялото на защитник и мина встрани от вратата. При последвалия корнер Мейсън Холгейт стреля с глава, но над напречната греда.

В 18-ата минута и Том Дейвис опита далечен удар, но и той не стигна до вратата заради рикошет в тялото на защитник.

В 24-ата минута Умар Ниасе се възползва от грешка на Фил Джоунс, отне топката пред наказателното поле и напредна към вратата, но в последния момент самоотвержена намеса на Маркос Рохо попречи на нападателя да открие резултата.

Минута по-късно пък Фил Джоунс обстрелва вратата на Евертън, но без особен успех, а след това и Рохо имаше шанс да стреля с глава след корнер, но не затрудни Джордан Пикфорд.

В 34-ата минута Андер Ерера отправи най-опасният изстрел до момента, като топката мина опасно близо над напречната греда. В 38-ата минута и Пол Погба шутира прекрасно от около 25 метра, като ударът му профуча до гредата.

Манчестър Юнайтед засилваше натиска и в 41-ата минута Джеси Лингард напредна на скорост и отправи удар по земя, който обаче отново не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме започна с нов шанс за гостите. Хуан Мата отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле и Пикфорд трябваше да се намесва решително, за да опази вратата си. В 51-ата минута испанецът отново тества рефлексите на вратаря с мощен шут, но отново Пикфорд бе на мястото си.

В 57-ата минута превъзходството на "Червените дяволи" бе материализирано. Уейн Рууни сгреши в половината на гостите, които веднага организираха контраатака. Пол Погба намери Антони Марсиал пред наказателното поле и той с много техничен удар отбеляза за 0:1.

В 63-ата минута Погба бе близо до втори гол. Той се освободи в пеналта и отблизо отправи силен удар, но Пикфорд отново бе на правилното място, за да спаси.

В 70-ата минута Евертън стигна до най-добрата си възможност в мача. Умар Ниасе получи отлично центриране в наказателното поле и отблизо стреля с глава, като топката премина опасно близо до гредата, но в аут.

В 78-ата минута Джеси Лингард бе изведен прекрасно в наказателното поле от Погба и отправи удар по земя, но отново Пикфорд с блестяща намеса запази резултата непроменен. Три минути по-късно обаче стражът на домакините бе преодолян за втори път. Лингард бе оставен да напредне до границата на пеналта и с мощен удар заби топката неспасяемо в мрежата за 0:2.

След този успех Манчестър Юнайтед поне временно си върна 2-ото място в класирането с актив от 47 точки. Евертън пък се намира на 9-ата позиция с 27 спечелени точки и 4 поредни мача без успех на сметката си.