Страсбург елиминира Лил

Отборът на Страсбург е поредният осминафиналист в турнира за Купата на Лигата във Франция. Елзаският тим отстрани Лил след успех с 2:0. Головете за домакините реализираха Юсуф Фофана и Димитри Лиенар.

Страсбург излезе със състав, по-близък до титулярния, и това си пролича от самото начало. В 13-ата минута Жереми Грим подаде на Фофана и той се разписа за 1:0. През второто полувреме мачът беше равностоен, но в 82-ата минута Лиенар реши всичко в полза на домакините след асистенция на Бенжамен Корне.

Страсбург върви отлично и в първенството, където заема 7-о място, а Лил е приятната изненада на сезона и е на втора позиция. В следващия кръг “песовете” гостуват на шампиона Пари Сен Жермен.