И Севиля измести Атлетико, Сарабия се изравни с Меси (видео)

Отборът на Севиля стана третият тим, който днес изпревари Атлетико Мадрид в класирането на Ла Лига (след Барселона и Алавес). Момчетата на Пабло Мачин надделяха у дома с 2:1 над Уеска в мач от десетия кръг и се настаниха на третото място. Пабло Сарабия отбеляза двете попадения (65 и 79) и вече има пет попадения в Примера и общо 12 във всички турнири. Само той и Лионел Меси имат толкова много голове от всички, които играят в испанския елит. В 93-ата точен за гостите беше Пулидо.

ВАР излезе на сцената през първото полувреме, отменяйки два гола на домакините. В 21-ата минута Даниел Карисо прати топката в мрежата на арагонския тим. След консултация със системата засадата беше забелязана и попадението не беше зачетено. Пет минути по-късно видеотехнологията отново се намеси. Футболистите на Уеска вече се готвеха да изпълнят център след гол на “бяло-червените”, когато видеоповторението показа “тънката” засада на Висам Бен Йедер. Първото полувреме ще се запомни още със силен удар на Хесус Навас, при който вратарят боксира.
В 52-ата Пабло Мачин трябваше да направи втора принудителна смяна заради травма на Андре Силва. В 65-ата домакините все пак вкараха гол, който да бъде зачетен. Бен Йедер свърши страхотна работа с пробив в наказателното поле и сервира топката на Сарабия, който отбеляза отблизо. В 74-ата Франко Васкес пропусна от отлична позиция - на празна врата от три метра. Пет минути по-късно севилци все пак вкараха за втори път. Сарабия направи двойно подаване с Васкес и сам срещу вратаря търкулна технично за 2:0. В 93-ата гостите все пак върнаха един гол, но твърде късно. Пулидо вкара с технично насочване с пета към далечната греда за крайното 2:1.