ПСЖ разкъса Марсилия на контраатака за 11-ата си поредна победа (видео)

Пари Сен Жермен направи поредната си голяма крачка към нова титла в Лига 1. Тази вечер столичани спечелиха с 2:0 голямото дерби с Олимпик Марсилия на "Велодром". Гостите стигнаха до успеха с попадения на Килиан Мбапе в 65-ата и Юлиан Дракслер в 90-ата минута. Това бе 11-ата им поредна победа в първенството от 11 изиграни мача.

Марсилия заложи на триото Димитри Пайе, Флориан Товен и Лукас Окампос в предни позиции. В средата на терена пък ще действаха Кевин Строотман, Морган Сансон и Луис Густаво.

В същото време ПСЖ разчитше на Ерик Максим Чупо-Мотинг като изнесен нападател, който имаше подкрепата на Анхел ди Мария, Неймар и Юлиан Дракслер зад гърба си. За сметка на това Килиан Мбапе бе оставен на пейката а Единсон Кавани въобще не бе в групата.

Пръвата голова опасност в мача бе на сметката на гостите. В 12-ата минута те изпълниха със заучено положение един корнер и Дракслер отправи опасен удар, но над вратата.

Марсилия отговори с шанс пред Буна Сар, но ударът му бе покрай вратата.

В 23-ата минута парижани стигнаха до ново положение пред вратата на Стив Манданда. Чупо-Мотинг се освободи в наказателното поле и стреля, но ударът му не бе добър и премина покрай вратата.

В 28-ата минута домакините стигнаха до чудесна възможност. При едно центриране отдясно топката не бе изчистена добре и попадна в Луис Густаво, чийто шут профуча до гредата.

В 34-ата минута Марсилия имаше нова възможност като след корнер Лукас Окампос стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни Алфонс Ареола.

В самия край на полувремето гостите бяха близо до откриване на резултата. При едно разбъркване в наказателното поле Ди Мария стреля по земя и Кевин Строотман с решителна намеса изби топката на голлинията.

Втората част започна с далечен удар на Ди Мария и прекрасно спасяване на Стив Манданда.

В 56-ата минута Неймар навърза няколко защитници на домакините в пеналта и отправи диагонален изстрел по земя, но той не намери очертанията на вратата.

Две минути след това обаче Олимпик също бе близо до гола. Пайе стреля прекрасно от фаул и само блестящата намеса на Ареола попречи да се стигне до откриване на резултата.

В 65-ата минута ПСЖ откри резултата. Гостите организираха бърза контраатака, влезлият като смяна преди минути Мбапе надбяга прекия си пазач и хладнокръвно реализира за 0:1.

В 77-ата минута Тома Мюние бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля мощно под гредата, но Манданда отново се изяви с чудесна намеса и опази вратата си. В ответната атака пък Марсилия нямаше късмет, като изстрел ва Амави се отби от гредата.

В 86-ата минута гол на Марсилия бе отменен заради доста странен фаул. Маркиньос се блъсна в тялото на Строотман, който по никакъв начин не наруши правилата, но въпреки това съдията Беноа Бастиен прецени, че трябва да отсъди фаул, въпреки призивите на холандеца за използване на системата ВАР.

След този успех ПСЖ продължава да води убедително в класирането с актив от 33 точки. Марсилия пък се намира на 5-ото място с 19 точки.