Нюкасъл се добра до трета точка, но остана все так далеч от победата

Саутхамптън остана без победа на "Сейнт Мери" от началото на сезона, а Нюкасъл продължава да няма пълен успех в Премиър лийг през тази кампания, след като двата отбора направиха 0:0 в сблъсъка си от десетия кръг.

Марк Хюз бе направил една промяна в сравнение с нулевото равенство срещу Борнемут от миналия кръг. Ориол Ромелу замени в халфовата линия Пиер-Емил Хьойберг. Рафаел Бенитес пък заложи на същите титуляри, които започнаха и срещу Брайтън. Саломон Рондон обаче бе на скамейката на "свраките".

Домакините пропуснаха най-добрата възможност преди почивката в 41-вата минута, когато Редмънд освободи Бертранд, чието ниско центриране бе засечено от Лемина на близката греда, но топката срещна страничния стълб и излезе в аут. В добавеното време на първата част Дубравка също се намеси добре и спаси удар с глава отблизо на Стивънс.

В 56-ата минута Остин прати топката във вратата на Нюкасъл, но попадението бе отменено заради негово нарушение в атака срещу Дубравка.

В самия край на редовното време удар на Лонг профуча встрани от вратата, а в добавеното време сантиметри не достигнаха на Джак Стивънс да засече много добро центриране на Уорд-Праус от фаул.

Саутхамптън е на 16-о място със седем точки, докато Нюкасъл  е предпоследен с три пункта. "Свраките" остават единственият обор в елита, който няма нито една победа от началото на сезона.