Нова тежка загуба за Фулъм

Фулъм допусна четвърта поредна загуба, като този път отстъпи с 0:3 от Борнемут на “Крейвън Котидж”. Калъм Уилсън се отчете с два гола, а тимът на Еди Хауи продължи с великолепното си представяне и заема шесто място с актив от 20 точки.

И двата отбора започнаха с идея за атака, но гостите поведоха, след като Уилсън бе съборен от Фосу-Менса и нападателят откри резултата от дузпа. Фулъм имаше своите шансове, но не се възползва от положенията си. Борнемут бе далеч по-ефективен и в 72-ата минута Дейвид Брукс удвои аванса на “черешките”. Секунди след попадението лондончани останаха с човек по-малко, след като Кевин Макдоналд получи втори жълт картон. Малко преди края Уилсън отбеляза второто си попадение в мача.

Така Фулъм записа четвърта поредна загуба, като в тези срещи е допуснал 15 гола и се намира на 18-о място в класирането с 5 точки. Лондончани са допуснали цели 28 гола от началото на сезона, като няма друг отбор в петте големи европейски първенства с по-слаби показатели в защита.

ФУЛЪМ - БОРНЕМУТ 0:3