"Златната резерва" Стивън Петков изкова ценен успех за Ботев (Пд) срещу съимениците от Враца (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) надви Ботев (Враца) с 1:0 като гост в среща от 13-ия кръг на Първа лига. Попадението за "канарчетата" вкара златната резерва Стивън Петков в 61-ата минута, засичайки добро центриране на Тодор Неделев от ъглов удар. Нападателят на пловдивчани се появи в игра в 58-ата минута и набързо попадна в прегръдките на своите съоборници с гола си във вратата на Красимир Костов. Това бе и четвърти пореден успех за "канарчетата" в шампионата след победите над Верея (1:2), Дунав (4:1) и Черно море (2:1) С днешния си успех момчетата на Николай Киров заемат 5-то място във временното класиране с 23 точки, а Ботев (Враца) е 11-ти с актив от 12 точки.

В рамките на една минута стражът на домакините Красимир Костов трябваше да се намесва три пъти след изстрели на Тодор Неделев и удар на Димитър Пиргов с глава. В 9-ата минута Серкан Юсеин отправи нов опасен удар към вратата на врачани. Младокът се освободи от опеката на защитник и потърси далечния ъгъл със силен фалцов удар, който намери външната страна на страничния стълб.

Последваха минути, в които футболистите на Ботев (Враца) изравниха играта и пречупиха устрема на пловдивчани. В 35-ата минута Йордан Апостолов отправи първи удар към вратата на Даниел Кайзер. Топката достигна донякъде случайно до полузащитника, който стреля по земя, но ударът му премина покрай страничния стълб.

Пет минути по-късно Валери Божинов се освободи от Димитър Пиргов, завъртя се към вратата на Кайзер, но не успя да насочи изстрела си в очертанията на вратата. Това бе и последното положение до края на първата част.

Както през първото полувреме, така и през второто Ботев (Пловдив) започна по-силно и изстрел на Димитър Пиргов в 47-ата минута срещна страничната греда. В 52-ата минута Красимир Костов лиши Густаво Афонсо от сигурен гол, спасявайки силния удар на бразилеца към неговата врата. В 55-ата минута претенции за неотсъдена дузпа на домакините за нарушение на Кристиан Димитров срещу Валери Божинов бяха подминати от главния съдия.

Нападателят опита да излъже Станимир Тренчев, който не се подведе и даде сигнал играта да продължи. Две минути по-късно изстрел на Серкан Юсеин намери ръката на Божинов в наказателното поле, но главният съдия отново не отсъди 11-метров наказателен удар.
Секунди след влизането си в игра Стивън Петков изведе "канарчетата" напред в резултата. Златната резервна на Николай Киров засече с глава добро центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, а защитата на врачани не попречи по никакъв начин на нападателя. В 79-ата минута отново Стивън Петков стреля към вратата на Костов, но стражът успя да улови изстрела от далечна дистанция.

В 83-ата минута Лъчезар Балтанов бе намерен в наказателното поле, а капитанът на "жълто-черните" пое, завъртя се умело и шутира, но стражът на домакините изби в ъглов удар. До края на двубоя силите на домакините в търсене на изравнително попадение не стигнаха и Ботев (Пд) се поздрави с ценен успех.
БОТЕВ (ВРАЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Стивън Петков (61)