Росен Кирилов: Класата на Берое си пролича (видео)

Наставникът на Витоша (Бистрица) Росен Кирилов анализира играта на отбора си след днешното поражение като домакин на Берое с 1:2. Въпреки че поведоха в резултата с 1:0, “тигрите” допуснаха пълен обрат след два гола на Мартин Камбуров. Второто попадение на нападателя падна в 89-ата минута.
“Не ни достигнаха сили. Отборът на Берое по-класен. Печелейки топката, не успявахме да я задържим. Те имат добри и бързи футболисти по фланговете. Не успяхме да издържим. Идеята беше да ги пресираме през първото полувреме. Просто класата на Берое през второто полувреме си оказа влияние. От младост и припряност не успяхме да оползотворим положенията си. Основните ни проблеми бяха през първото полувреме. Вместо да запазим топката и да спечелим фаул, им давахме топката. Класата на Марто Камбуров си указа влияние. Обичам да играем офанзивен футбол, да изграждаме атаки. Радвам се, че първото полувреме бяхме по-добрият отбор. Физически не успяхме да издържим. Ивайло Лазаров е един от най-добрите ни халфове и днес липсваше”, коментира Кирилов.