БГ Шчечин с първи успех в Полша (снимки)

Матей Казийски и тимът на Сточня (Шчечин) записаха първи успех в полската Плуслига, след като се наложиха категорично над Ястжебски (Венгел) с 3:0 (25:22, 26:24, 27:25) в двубой от трети кръг на първенството.

Казийски изигра целия мач на ниво и се отчете с 10 точки (2 аса). Николай Пенчев влизаше като резерва през трите гейма, но не отбеляза точков актив. Аспарух Аспарухов не се появи на терена.  Най-резултатен стана Бартош Курек със 17 точки (2 аса, 3 блокади), като получи и наградата за MVP на срещата. Канадецът Никълъс Хоуг приключи с 16 точки.

За Ястжебски немският национал Кристиан Фром завърши с 19 точки.

Сточня е на десетата позиция с 3 точки (1 победа, 1 загуба), опонентите им са четвърти с 5 точки (2 победи, 1 поражение).

Следващата среща за БГ Шчечин е на 28 октомври (неделя) от 21:00 ч. б.в., срещу Асеко Ресовия. Ястжебски гостува на Бенджин на следващия ден.