Обрати и голова фиеста в ранния неделен мач в Серия "А"

Отборите на Фрозиноне и Емполи направиха зрелищен мач, който завърши без победител - 3:3. Срещата бе от 9-ия кръг на италианската Серия “А” и след нейния край Фрозиноне остава без победа. Тимът е на предпоследното 19-о място в класирането с 2 точки. Емполи пък е 18-и с 6 точки.

Головата фиеста започна в 8-ата минута, когато защитникът на Емполи Матиас Силвестре си отбеляза нелеп автогол и това позволи на Фрозиноне да излезе напред в резултата. В 32-ата минута Миха Зайц изравни, след като бе намерен с пас отляво в добра голова позиция в наказателното поле на Фрозиноне.

Три минути след почивката Силвестре с малко случаен гол даде аванс на Емполи в резултата. След центриране от корнер играч на домакините се опита да избие топката, но тя се отклони от тялото на Силвестре и се озова във вратата на Фрозиноне. Домакините обаче обърнаха резултата до 3:2 с два гола на Даниел Чофани. Той първо бе точен в 54-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Камило Чиано. В 63-ата минута Чофани реализира второто си попадение в срещата, но в 79-ата резервата Салих Уджан с блестящо воле изравни резултата и спаси Емполи от загуба.