Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Валядолид не спира да изненадва (видео)

Новакът Валядолид продължи великолепната си серия в Ла Лига и днес постигна четвърта поредна победа. В мач от 9-ия кръг момчетата на старши треньора Серхио Гонсалес се наложиха с 1:0 като гост над евроучастника Бетис. В трите си последни срещи Валядолид незименно печели с този резултат.

Успеха днес донесе Антонио в 35-ата минута след асистенция на Тони Суарес. В класирането Валядолид е на 6-о място с 15 точки, а Бетис остана 10-и с 12 пункта.

Мачът на "Бенито Вийямарин" започна с очакван домакински натиск. Далечен удар на Лорен Морон не затрудни Жорди Масип, а защитата на гостите беше безупречна и не позволи да се стигне до никакви чисти положения пред тяхната врата през първото полувреме. За сметка на това, в 35-ата минута Суарес видя спринтиращия Антонио и го намери с прехвърлящ пас, а ударът на халфа направи безпомощен Пау Лопес.

През второто полувреме действията се водеха изцяло в половината на Валядолид, но без Масип да трябва да се намесва решително. Повечето удари на футболистите в зелено-бяло или бяха от далечна дистанция, или преминаваха високо над напречната греда.