Монтана би само с гол разлика Кариана и запази второто място

Отборът на Монтана победи с 2:1 Кариана (Ерден) в регионалното дерби от XI кръг от първенството на Втора професионална лига. Голмайсторът на домакините Атанас Илиев откри резултата в 22-ата след асистенция на младия Никола Гавов.

Четвърт час по-късно, след атака през центъра, Николай Цветков-Демона намери Тони Тасев и той с удар покрай вратаря Стамен Бояджиев удвои. В последната минута преди почивката Гавов отблизо стреля в аут. В 62-ата минута далечен шут на Цветков срещна лявата греда.

Малко след това Сергей Георгиев проби отдясно и намери непокрит Атанас Илиев, но той отблизо изпрати топката над вратата. В добавеното време, за неволна игра с ръка на Йордан Йорданов, главният съдия Ивелин Занев отсъди дузпа, която Николай Дичев превърна в гол.

Монтана – Кариана 2:1