Станимир Маринов отбеляза 7 точки при загуба на Клуж, Павел Маринов с добър мач за Каен

Българският национал Станимир Маринов игра 22:17 минути като титуляр при загубата на Клуж от гостуващия Стяуа с 67:71 (19:21, 17:17, 17:11, 14:22) в мач от третия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния.

Маринов се отличи със 7 точки, 4 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Американецът с български паспорт Джейсън Уошбърн беше най-полезен за Клуж с 22 точки и 7 борби. Отборът е начело в класирането с две победи и едно поражение.

Междувременно, друг българин в чуждестранен отбор - Павел Маринов, се представи на ниво за френския втородивизионен Каен, който обаче загуби домакинството си на Нанси с 63:85 (33:45) в среща от втория кръг в баскетболната Лига Про Б.

Маринов беше титуляр и завърши с 13 точки, 4 борби и 2 асистенции за 34 минути. Каен има победа и загуба от началото на сезона.