Русия не срещна съпротива от Турция (видео)

Отборът на Русия спечели с 2:0 срещу Турция в мач от група 2 на Лига В на Лигата на нациите. Двубоят, който се игра на Олимпийския стадион в Сочи, премина при почти тотална руска доминация, ознаменувана с голове на Роман Нойщетер (20) и Денис Черишев (78). С успеха домакините от изминалото Световно първенство събраха 7 точки от 3 срещи и са на върха в своята група. Турците вече и на теория нямат шанс за първото място, тъй като са с 3 точки при оставащ само един двубой. Единствено Швеция може да измести руснаците от първата позиция, в случай че "тре кронур" спечелят и двете си срещи, включително тази с Русия.
Момчетата на Станислав Черчесов тръгнаха смело напред с началото на мача. Турският тим рядко организираше атаки към вратата на Гилерме. В 17-ата минута Артьом Дзюба стреля с глава от 16 метра - вратарят на гостите Синан Болат улови без затруднения. В 20-ата домакините стигнаха до гол след центриране от корнер. Джикя овладя на гърди и шутира от 13 метра, топката се отби от близката греда и Роман Нойщетер отбеляза при добавка от три метра. В 20-ата Дзюба получи на левия фланг и центрира успоредно на втора греда, където Алексей Йонов се размина с топката абсолютно сам. Турците създадоха едва една голова възможност: Ченгиз Юндер стреля по диагонала и руският вратар изби в корнер.
След почивката Сборная продължи да играе силно и да атакува. В 56-ата Дзюба стреля с глава над греда. Минута по-късно Йонов се измъкна от защитата и нацели напречната греда. Страничният рефер вдигна флаг за засада, а повторенията оставиха сериозни съмнения. В 78-ата резервата Денис Черишев отбеляза второ попадение. Героят от Мондиал 2018 завърши превъзходна скоростна атака. Бившият играч на Реал Мадрид насочи в близкия ъгъл след нисък пас от десния фланг - 2:0. До края на срещата руснаците пропуснаха да отбележат още попадения.