Митрович герой за Сърбия в историческия мач с Черна гора (видео)

Сърбия спечели с 2:0 гостуването си на Черна гора и остана на върха в група 4 на Лига "C" от Лигата на нациите. Два гола на Александър Митрович във всяко от полувремената донесеха успеха на "белите орли", които вече имат 7 точки в актива си, оставяйки след себе си Румъния с 5 и Черна гора с 4.

Мачът беше първи между Черна Гора и Сърбия като самостоятелни държави след разделянето им през 2006 година. И двата отбора започнаха участието си в турнира с равенства срещу Румъния и победи над Литва, а днес се стремяха еднолично да застанат на лидерската позиция.В състава на домакините го нямаше контузеният защитник на Атлетико Мадрид Стефан Савич, но добрата новина за селекционера Любиша Тумбакович беше, че Стеван Йоветич се възстанови навреме и помагаше в атака на Фатош Бечирай. За черногорците стартираха и няколко футболисти от сръбските грандове Цървена Звезда и Партизан.

Повече бяха проблемите за Младен Кръстаич, който не можеше да разчита на опитните Неманя Матич и Александър Коларов. Сергей Милинкович-Савич изненадващо остана на пейката, а атаката водеше Александър Митрович, подкрепян от Душан Тадич.На трибуните на Градския стадион в Подгорица присъстваше и мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо, който беше в компанията на Предраг Миятович. И двата тима показаха желание за открит футбол от самото начало, а в 17-ата минута сърбите получиха дузпа, след като левият бек Милан Родич беше фаулиран в наказателното поле от съотборника си в Цървена звезда Филип Стойкович. Зад топката застана Митрович, който реализира дузпата и даде аванс на гостите.

В 31-ата минута Тадич имаше отличен шанс да вкара втори гол за сърбите, но от няколко метра стреля право в ръцете на вратаря Петкович. Адам Марушич се активизира и в края на полувремето Черна гора направи 2-3 добри атаки, но без да застраши сериозно Бобан Дмитрович. След почивката черногорците заиграха по-смело и в 53-ата минута сантиметри не стигнаха на Бечирай за изравнителен гол. Сърбия пък пропусна да удвои аванса си и отново неточен беше Душан Тадич.

Домакините така и не намериха начин да стигнат до гол, а в 81-ата минута Митрович узакони успеха на сърбите. Андрия Живкович центрира отдясно, Милинкович-Савич леко отклони с пета към тарана на Фулъм и той отблизо опъна мрежата.