Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Защитник на Спортинг спаси живота на съотборник (видео)

Бранителят на Спортинг (Лисабон) Себастиан Коатес дълго ще помни 28-ия си рожден ден. В неделя “зелено-белите” претърпяха разочароващо поражение с 2:4 от новака Портимонензе и пропуснаха да се доближат до лидерите Бенфика, Брага и Порто, но Коатес може да се гордее с постъпката си в края на първото полувреме, когато реагира най-бързо от всички на терена и спаси живота на съотборника си Ромейн Салин.

Френският вратар на Спортинг удари главата си в страничната греда, опитвайки да спаси удара на Шоя Накаджима, с който домакините от Портимонензе поведоха с 2:0. Стражът остана безжизнен на тревата в продължение на няколко секунди, но Коатес бързо му се притече на помощ и пъхна пръстите си в устата му, за да е сигурен, че Салин няма да си глътне езика. След това уругваецът даде знак на медицинския щаб на Спортинг да влезе на терена.

През второто полувреме Коатес успя и да се разпише за 2:3, но малко по-късно Портимонензе узакони победата си с четвърти гол.

В класирането Спортинг е на 5-о място с 13 точки, а начело са Бенфика и Брага с по 17.