Еспаньол нокаутира Виляреал в края

Еспаньол записа победа с 3:1 срещу Виляреал в домакинството си от 8-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима направиха оспорван сблъсък в Барселона, но домакините успяха да изтръгнат трите точки в заключителните минути на срещата.

Еспаньол пръв откри резултата в 7-ата минута. Борха Иглесиас мина на парад през няколко защитници, след което подаде за Ернан Перес, който технично копна топката над вратаря за 1:0.

В самия край на първото полувреме Виляреал изравни. Защитата на Еспаньол не се намеси добре при едно центриране, топката стигна до Пабло Форналс, който стреля отблизо, вратарят спаси, но при добавката Карл-Токо Екамби вкара за 1:1.

Домакините обаче успяха да изтръгнат победата в края на двубоя. В 79-ата минута пас по земя на Оскар Малендо премина през няколко играчи, за да се озове в Серхи Дардер, който стреля във вратата за 2:1.

В добавеното време на срещата Пабло Пиати окончателно сложи точка на спора. Той получи пас на скорост от Серхио Гарсия и хладнокръвно реализира за крайното 3:1.

Така Еспаньол събра актив от 14 точки и се изкачи до 6-ото място в класирането. Виляреал пък се намира на 15-ата позиция с 8 спечелени точки.