Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Монако затъва все повече

Отборът на Монако загуби като домакин от Рен с 1:2 в среща от деветия кръг на френската Лига 1, като това бе четвърто поредно поражение за монегаските във всички турнири.

Дамиен Да Силва откри резултата в полза на гостите в 14-ата минута, а малко след почивката Радамел Фалкао изравни, въпреки че в добавеното време на първата част „монегаските“ бяха останали намален състав заради червения картон на Раги. Асистиралият за първия гол Хатем Бен Арфа шокира домакините за втори път в 77-ата минута и донесе трите точки за тима си след подаване на Нианг.

След успеха си Рен е 11-и с 11 точки. Монако записа пета загуба този сезон за първенство и заема незавидната 18-а позиция с 6 точки.