Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Марсилия се справи с Каен с мач с три ВАР-а

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:0 Каен в мач от деветия кръг на Лига 1. ОМ стигна до успеха с попадения преди почивката, дело на Костас Митроглу и Флориан Товен. Мачът бе прекъсван на три пъти, за да бъде използвано видео повторението. Веднъж за дузпа в полза на Марсилия, която не бе отсъдена, при първия гол в мача и при попадение на гостите, което бе отменено от арбитража.

Резултатът бе открит в 36-ата минута, когато удар на Товен бе засечен с глава от Митроглу. Съдията прибягна до видео повторението, за да прецени дали Лукас Окампос, който беше в засада е влияел на играта при попадението. В самия край на първата част ОМ вкара втори гол. пробив на Товен завърши с хубав удар по земя, който влезе за втори път в мрежата.

През втората част Марсилия продължи да е по-активният тим, но не успя да отбележи нов гол. Каен успя да намали в края на мача, но повторенията показаха, че Клаудио Бовю е играл с ръка при попадението и то не бе зачетено.

В класирането Марсилия вече е на трета позиция в класирането с актив от 16 точки - колкото има и Монпелие. Каен от своя страна е 15-и с десет точки.