Късмет и вратарски грешки помогнаха на Айнтрахт (Фр) (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) заприлича на отбора от пролетта с трета поредна победа от неделя насам. Днес тимът от финансовата столица на Германия надви Хофенхайм с 2:1 като гост и се изкачи до седма позиция в Бундеслигата.

В четвъртък “орлите” разбиха Лацио с 4:1 в Лига Европа, но сега спечелиха най-вече заради късмета си и грешките на вратаря на съперника.

През първото полувреме домакините бяха далеч по-опасният отбор и удариха две греди чрез Леонардо Битенкурт и Керем Демирбай. Секунди след втората Айнтрахт излезе напред, след като Анте Ребич прехвърли сбъркалия с излизането си Оливер Бауман. За хърватския нападател това беше гол в трети пореден мач за първенство, с което той доказа, че е възвърнал формата си.

По-късно в срещата обаче Ребич по наивен начин си изкара втори жълт картон и в последните 35 минути на съотборниците му се наложи да се бранят с човек по-малко.

В този момент в 65-ата минута Айнтрахт вече водеше с 2:0, след като в 47-ата Лука Йович беше вкарал след още една неубедителна изява на вратаря Бауман.

Участникът в Шампионската лига намали на 1:2 чрез Райс Нелсън в 82-ата минута и до края обсади полето на гостите. Най-добрият шанс за изравняване дойде в добавеното време, когато Ишак Белфодил засече с глава, но Кевин Трап се намеси.