Фиорентина преклони глава пред Лацио, Имобиле герой за "орлите" (видео)

Отборът на Лацио надви с 1:0 Фиорентина на "Олимпико" в Рим в мач от 8-ия кръг на италианското първенство. Голаджията на "орлите" Чиро Имобиле донесе победата на тима си с попадение в 37-ата минута. Това бе гол №5 за него от началото на сезона в Серия "А".

Още в първата минута “орлите” застрашиха вратата на съперника, като Марко Пароло стреля от дъгата на наказателното поле, но шутът на халфа бе неточен. Гостите отговориха с нелоша голова възможност четири минути по-късно, а в 13-ата минута 19-годишният страж на Фиорентина Албан Лафон увисна лошо след центриране отляво, но домакините не успяха да се възползват.

В 24-ата минута Фелипе Кайседо пропусна добра възможност за “орлите”, стреляйки в аут с глава. Преди това Кайседо на два пъти излизаше сам срещу вратаря на Фиорентина, като и в двата случая не успя да го преодолее и бе отсъждана засада.

Следващите минути бяха доста интензивни. Първо в 27-ата минута защитникът на Лацио Уолъс направи огромен гаф. Той получи топката от вратаря Томас Стракоша и побърза да се отърве от кълбото, но го подаде на противников футболист в наказателното поле на столичани. Топката попадна в Марко Бенаси, който обаче не успя да накаже домакините и Стракоша предотврати сигурно попадение.

Веднага след това имаше сблъсък между вратаря Лафон и бразилския халф на Лацио Лукас Лейва, при който бившият играч на Ливърпул пострада, но все пак се върна на терена. После пък гостите застрашиха вратата на Стракоша, но стражът се намеси отлично след удар на Джовани Симеоне.

В 37-ата минута тимът на Симоне Индзаги излезе напред в резултата. Домакините изпълниха ъглов удар, Стефан Раду игра с топката и почти от голлинията Чиро Имобиле я изпрати във вратата на Фиорентина - 1:0.

Девет минути след почивката Стракоша направи важно спасяване след удар на играч на Фиорентина и резултатът остана непроменен.

В заключителните минути играчите на Стефано Пиоли имаха своите шансове да достигнат поне до равенство, но гол във вратата на Стракоша в крайна сметка не бе отбелязан и Лацио записа пета победа от началото на италианския шампионат.

“Орлите” са трети в класирането с 15 точки. Лидер е Ювентус с 24, следван от Наполи с 15 (и мач по-малко). Фиорентина заема шесто място с 13 точки.