Рецитал на Дибала! Юве мачка в ШЛ, Кристиано гледа (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус отнесе швейцарския Йънг Бойс с 3:0 в Шампионската лига. Герой на вечерта в Торино стана аржентинският реализатор на "зебрите" Пауло Дибала, който вкара и трите попадения във вратата на гостите. Това стана пред погледа на португалската мегазвезда Кристиано Роналдо, който не взе участие в срещата заради червения картон, получен срещу Валенсия.

Със своя хеттрик Дибала, наричан от тифозите Бижуто, стана четвъртият футболист на Юве с три гола в Шампионската лига. Другите трима са Филипо Индзаги, Алесандро Дел Пиеро и Артуро Видал.
Срещата започна отлично за Ювентус. В петата минута Леонардо Бонучи записа една от най-красивите асистенции в кариерата си. Бранителят намери Дибала с превъзходен далечен пас, а аржентинският стрелец моментално прати топката в мрежата - 1:0 за "бианконерите".

В 15-ата минута Федерико Бернардески стреля от средна дистанция, което принуди вратаря на швейцарците Фон Балмос да се намесва не особено убедително. Ударът на Бернардески пък ядоса наставника на домакините Масимилиано Алегри, който желаеше друго продължение на атаката на своите.

В 19-ата минута Дибала можеше да натисне спусъка за втори път, но левият му крак не намери добре топката от около 15 метра. Изстрелът на нападателя бе уловен без проблеми от Фон Балмос.
Натискът на Юве намаля, но това не попречи на Дибала да направи 2:0 в 34-ата минута. Аржентинецът се оказа на точното място при поредна несигурна намеса на стража на Йънг Бойс. Последният бе затруднен с шут на Блез Матюиди, а Дибала прати топката в мрежата. В 48-ата минута голмайсторът на "зебрите" докосна хеттрика. Пробив на Пауло отдясно завърши с удар в далечния ъгъл, който обаче се спря в страничната греда. Минута след това Фон Берген изнесе с балтия Дибала в наказателното поле, но учудващо реферът Сергей Карасьов даде знак играта да продължи. Това накара резервата Джорджо Киелини да се хване за главата с невярващ поглед.

В 69-ата минута обаче прошка нямаше. Хуан Куадрадо намери Дибала пред швейцарската врата и голмайсторът не сбърка - 3:0 за шампиона на Италия, който крачи уверено към осминафиналите в състезанието.

Рециталът на Дибала продължи, а грубостите на гостите зачестиха. В 79-ата минута Мохамед Али Камара получи втори жълт картон за плесница в лицето на Бижуто, което остави Йънг Бойс с 10 души на игрището. Така Юве спечели заслужен втори успех в най-престижния клубен турнир в Европа.

ЮВЕНТУС - ЙЪНГ БОЙС 3:0

1:0 Дибала (5)
2:0 Дибала (34)
3:0 Дибала (69)