Аутсайдер се подигра с Фенербахче (видео)

Фенербахче отнесе нов звучен шамар под ръководството на Филип Коку. Турският гранд загуби с 0:3 гостуването си на Ризеспор и е само на 2 точки от зоната на изпадащите в Сюпер лиг.

Тежкото поражение за "фенерите" дойде няколко дни след дербито с Бешикташ (1:1), а победата е първа за Ризеспор и измъкна тима от дъното на таблицата.

В първите минути Фенербахче пропусна да поведе, а след половин час игра Ведат Мурики се извиси в наказателното поле и с глава откри в полза на домакините. Малко по-късно Амину Юмар беше изведен зад защитата и технично прехвърли вратаря Харун Текин за 2:0. Третият гол също падна преди почивката и беше дело на Саму с глава.

В друг мач от 7-ия кръг позабравеният Робиньо отбеляза и двата гола за победата на Сивасспор над Бурсаспор с 2:0.

Днес Истанбул Башакшехир приема Малатяспор и при успех ще измести Галатасарай от първото място.