Испански шедьоври зарадваха Милан (видео)

Милан се наложи с 4:1 над Сасуоло в мач от 7-ия кръг на Серия "А". Франк Кесие откри резултата в 39-ата минута, а в началото на второто полувреме Сусо и Саму Кастийехо вкараха два красиви гола, които отчаяха домакините. Те върнаха едно попадение чрез резервата Филип Джуричич, но нямаха сили за повече от това. В добавеното време Сусо затвърди победата на Милан.

Сасуоло пропусна възможността да измести Наполи от второто място в класирането, а "росонерите" сложиха край на серията си от три поредни равенства. След едва втория си успех от старта на кампанията те вече са 10-и с 9 точки, колкото имат още Торино и СПАЛ.

Гостите отново бяха без голмайстора Гонсало Игуаин, който се възстановява от контузия. В негово отсъствие Дженаро Гатузо заложи на Саму Кастийехо като "фалшива деветка", защото Патрик Кутроне и Фабио Борини също не са в оптимална кондиция. По крилата действаха Сусо и Хакан Чалханоолу, а тримата в средата на терена бяха Франк Кесие, Лукас Билия и Джакомо Бонавентура.

Наставникът на Сасуоло Доменико Де Дзерби също разположил състава си в системата 4-3-3. Аатаката водеше Доменико Берарди, който е истински кошмар за Милан със своите 8 гола и 3 асистенции в 8 мача срещу "червено-черните". Другите двама нападатели на домакините бяха Федерико Ди Франческо и Кевин-Принс Боатенг, а титуляр в халфовата линия бе бившият футболист на Локомотив (Пловдив), Черно море и Левски Меди Бурабия.

Преди този мач Сасуоло имаше само една загуба, при това като гост на шампиона Ювентус. В средата на седмицата момчетата на Де Дзерби спечелиха като гост на СПАЛ дори без част от основните си футболисти. Отборът от Реджо Емилия преследваше първа победа над Милан от 2016 година, когато се наложи с 2:0.

Самият Де Дзерби има добри спомени от мачовете с Милан през миналия сезон, когато беше начело на Беневенто. Тогава новакът в Серия "А" развали дебюта на Гатузо с изравнителен гол на вратаря в последната секунда, а през пролетта наказа "росонерите" насред "Сан Сиро".

Началото беше двуостро. Домакините създадоха първата опасна атака, но веднага след това фалцов удар на Сусо прати топката в гредата. Чалханоолу и Саму Кастийехо си разменяха местата, като испанецът все по-често се задържаше на фланга.

Хубава комбинация на гостите с участието на Чалханоолу и Бонавентура изведе Кесие на добра позиция, той стреля, но от голлинията Пол Лирола изчисти. Сасуоло отвърна с коварен удар на Ди Франческо, при който Джанлуиджи Донарума изби с крак.

Иняцио Абате изигра много силен мача и именно негова намеса попречи на Ди Франческо да изравни. В 39-ата минута Кесие напредна необезпокояван през центъра и с плътен изстрел с левия крак даде аванс на Милан. Гостите като по чудо не вкараха и втори гол преди почивката.

Втората част започна с ново красиво изпълнение на Сусо и този път топката попадна право в целта. Стражът на домакините Андреа Консили изобщо не помръдна след изненадващия удар на испанеца и Милан изцяло пое контрола върху мача.

Саму Кастийехо направи сериозен пропуск веднага след гола, но скоро и самият той се разписа с първото си попадение за миланския гранд. Бившият футболист на Виляреал си намери позиция на ъгъла на наказателното поле и не остави никакви шансове на Консили.

В 69-ата минута резервата Филип Джуричич намери пролука между няколко защитници и върна един гол за Сасуоло. В тази ситуация имаше нарушение на Боатенг срещу Алесио Романьоли, но реферът не отмени попадението.

Играчите на Де Дзерби се постараха да притиснат съперника, но този път защитата на Милан бе по-стабилна. В самия край на мача Сусо се разписа за втори път и сложи точка на спора.

В следващия кръг отборът на Гатузо ще е домакин на Киево, а Сасуоло ще гостува на Наполи