Ботев Пд с два бързи гола, после си почива в Стара Загора (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи като гост с 2:1 над Верея в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" вкараха два гола през първото полувреме и до края на мача общо взето си почиваха.
Първото попадение бе дело на Тодор Неделев в 24-ата минута от дузпа. Девет минути по-късно Лъчезар Балтанов удвои. В 56-ата минута Верея намали след автогол на Димитър Пиргов.
В 24-ата минута гостите поведоха от дузпа. Йордан Минев подаде към Лъчезар Балтанов, който шутира с едно докосване, но топката удари ръката на Весилиев. Главният съдия даде най-тежкото наказание и зад топката застана Неделев. Лидерът на "канарчетата" опъна мрежата с плътен изстрел по земя.
В 33-ата минута пловдивчани си осигуриха комфорнта преднина. Балтанов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара с глава, след центриране от корнер на Тодор Неделев - 0:2!

В 44-ата минута главният съдия Николай Йорданов спести червен картон на Стивън Петков за грубо нарушение срещу Тевия.

Втората част стартира с опасност пред вратата на домакините. В 51-ата минута Неделев изведе Афонсо на голова позиция, но последният не успя да намери целта, шутирайки в аут.

В 56-ата минута Верея се върна в мача. Антон Огнянов излезе на добра позиция за гол и шутира по диагонала. Пиргов се хвърли на шпагат и забоде кълбото в собствената си врата за 1:2.

В 75-ата минута Балтанов можеше да реши мача. Халфът излъга играч на Верея в наказателното поле и когато се очакваше да опъне мрежата, той направи по-трудното. Бившият играч на Левски прати топката над напречната греда от няколко метра.

До края на срещата домакините направиха плах опит да изравнят, но силите не им достигнаха дори да създадат някое меле пред вратата на "жълто-черните".