Този път зрелището Челси - Ливърпул завърши в полза на шампиона (видео)

Челси и Ливърпул не успяха да се победят във второто дерби между двата отбора в рамките на тази седмица, след като завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си на "Стамфорд Бридж". Този резултат остави шампиона Манчестър Сити на първото място във временното класиране, като "гражданите" имат еднакъв брой точки с мърсисайдци, но по-добра голова разлика. Интересното е, че Ливърпул и Манчестър сити излизат един срещу друг в следващия кръг. Еден Азар отново се разписа във вратата на "червените", както направи и в сряда. Белгиецът даде аванс на домакините в 25-ата минута, а бившият играч на Челси Даниел Стъридж изравни минута преди края с изключително изпълнение.

Този резултат означава, че победната серия на мърсисайдци в Премиър лийг приключи.

През седмицата Челси сложи край и на поредицата от седем поредни успеха във всички турнири на Ливърпул, след като стигна до обрат и победа с 2:1 на "Анфийлд" в двубой от третия кръг на Купата на Лигата.

Тогава обаче двамата мениджъри бяха направили по осем промени в титулярните си състави.

Маурицио Сари заложи на същия стартов състав, който започна и при равенството с Уест Хам преди седмица. Вилиан, Оливие Жиру и Еден Азар стартираха в предни позиции.

Днес Юрген Клоп бе направил две корекции в сравнение с последния двубой на мърсисайдци в Премиър лийг - Джо Гомес и Джеймс Милнър замениха Жоел Матип и Джердан Шакири. Голямата новина за гостите бе, че Вирджил ван Дайк, който получи контузия в мача със Саутхамптън и не бе тренирал цяла седмица, бе готов да започне като титуляр.

Гостите започнаха по-добре в офанзивен план, но Салах и Мане стреляха неточно от границата на наказателното поле. Мърсисайдци пресираха доста агресивно своя съперник и няколко пъти отнемаха топката от играчи на Челси, когато те владееха. В 18-ата минута Салах изведе Фирмино отдясно, но Луис първо блокира удара на бразилеца, а след това го задържа при опита му да шутира втори път.
В 22-рата минута Александър-Арнолд изведе много добре Салах от дълбочина, но египтянинът не успя да намери Фирмино в наказателното поле и топката се озова в ръцете на Кепа. Веднага след това Давид Луис пък изведе Вилиан зад отбраната на Ливърпул. Алисон обаче излезе добре и спаси.
Четири минути след това намиращият се в невероятна форма Еден Азар отново наказа мърсисайдци. Белгиецът получи в центъра, където чукна с пета към Ковачич и тръгна на скорост. Хърватинът размени подавания с Жоржиньо, след което пусна извеждащ пас по земя, а Азар стреля в далечния ъгъл, вкарвайки шестия си гол в Премиър лийг от началото на сезона.
Това бе първото попадение, което Ливърпул допуска през първото полувреме от началото на сезона в първенството.

В 32-рата минута гостите бяха много близо до изравняването. Салах изпревари Алонсо, за да стигне до един пас на Фирмино, след който се получи рикошет. След това египтянинът премина покрай Кепа и от малък ъгъл насочи топката към вратата, но Рюдигер успя да се върне и да изчисти от голлинията.

В самия край на първата част Александър-Арнолд центрира отдясно, а Мане овладя и опита да стреля със задна ножица, но прати топката над вратата. Сенегалецът обаче можеше да продължи наляво, където Милнър бе оставен сам.
В 59-ата минута Вилиан сгреши близо до собственото си наказателно поле, което даде шанс на Мане да финтира Аспиликуета и Луис и да стреля в близкия ъгъл, но Кепа се намеси блестящо и спаси.
В 64-тата минута Салах извърши нарушение в половината на Челси и докато гостите оспорваха решението, свободният удар бе бързо изпълнен. Топката отново бе насочена към Азар, който излезе очи в очи с Алисон, но стражът на Ливърпул пак излезе добре и спаси.
Две минути след това Юрген Клоп се реши да замени Салах, който изигра много слаб мач за своите стандарти. На негово място се появи Джердан Шакири.
В 70-ата минута именно швейцарецът пропусна страхотна възможност да изравни, след като бе изпуснат в наказателното поле, където засече центриране на Робъртсън отляво, но не успя да осъществи добър контакт с топката и стреля встрани от вратата.

Две минути след това Давид Луис спаси Челси от гола, след като изчисти от голлинията удар с глава на Фирмино.
В 82-рата минута Вайналдум върна лошо назад към Алисон и Мората бе близо до това да стигне до топката, но бразилският вратар отново следеше добре играта, излезе бързо извън наказателното поле и изчисти с крак.
В 86-ата минута в игра за Ливърпул се появи бившият играч на Челси Даниел Стъридж, който минута преди края на редовното време материализира усилията на мърсисайди, вкарвайки изключителен гол след удар от около 30 метра. Нападателят прати топката неспасяемо в далечния горен ъгъл на вратата на Кепа.
Манчестър Сити и Ливърпул заемат първите две места с по 19 точки, докато Челси има две по-малко. Другата неделя лидерите играят един срещу друг на "Анфийлд".