Нюрнберг разби Фортуна (видео)

Отборът на Нюрнберг спечели категорично с 3:0 срещу гостуващия Фортуна (Дюселдорф) в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Точни за домакините бяха Хано Беренс (28-дузпа), Ишак (64) и Паласиос (78).
Франките започнаха по-активно и по-често атакуваха. В 12-ата минута Матеус Перейра и Микаел Ишак разиграха добре, но липсваше точен удар. В 20-ата Лукас Мюел стреля от 13 метра и топката премина опасно покрай дясната греда на вратаря. В 26-ата Доди Лукебакио фаулира Тим Лайболд в наказателното поле. Играчът на Дет Клуб бързо смени посоката, защитникът на Фортуна умишлено сложи крак и направи дузпа. Хано Беренс реализира по категоричен начин под напречната греда - 1:0.
След почивката Нюрнберг се разправи със своите гости. В 64-ата Ишак тръгна зад центъра, изправи се сам срещу вратаря и реализира. В 78-ата Федерико Палаиос вкара за 3:0 след подаване на Едуард Льовен при хубава контра.