Валенсия успя от седмия път (видео)

Едва от седмия опит отборът на Валенсия стигна до победа в Ла Лига. “Прилепите” надвиха Реал Сосиедад с 1:0 на чужд терен и ще си отдъхнат след серията от четири поредни равенства. Успехът дойде след прагматична игра, в която гостите отправиха само два удара в очертанията на вратата.

Те реализираха при първия - в 36-ата минута, когато Кевин Гамейро изпревари отбраната на баските и прониза Мигел Анхел Моя. Попадението на французина дойде в момент, в който Реал доминираше.

Големият шанс на домакините за изравняване дойде в 67-ата минута, когато Рубен Пардо спечели дузпа след отличен пробив. От бялата точка обаче Вилиан Жозе стреля несериозно и вратарят Нето успя да избие с крак.

Срещата се изнерви заради многото нарушения от страна и на двата състава - общо 31, а в последните секунди за малко не се стигна до масов бой заради спречкване между Сандро Рамирес и Рубен Везо.

За Реал Сосиедад това е трето поражение от началото на кампанията, а след седмица тях ги очаква дерби с Атлетик Билбао.

В следващия кръг пък Валенсия приема шампиона Барселона.