Ювентус показа защо е №1 в Италия, Роналдо и Манджукич разпиляха Наполи (видео)

Отборът на Ювентус записа изключително важен успех с 3:1 над Наполи в битката за първото място в Серия "А". Играчите на Масимилиано Алегри стигнаха до пълен обрат, след като Дрис Мертенс даде аванс на гостите още в началото. Точни за "старата госпожа" бяха Марио Манджукич, който заби два гола и Леонардо Бонучи.

Португалската звезда на "бианконерите" Кристиано Роналдо не успя да се разпише в днешната среща, но крилото се превърна в главно действащо лице в дербито, след като записа две асистенции. CR7 вече има три попадения и четири голови подавания от началото на сезона в Италия.

Старши треньорът на торинци Масимилиано Алегри започна в схема с четирима в защита. На вратата стартира Войчех Шчесни, а пред него бяха Кансело, Киелини, Бонучи и Алекс Сандро. В полузащита наставникът на “черно-белите” заложи на Пянич, Джан и Матюиди, а малко пред тях действа Пауло Дибала. В атака бяха Марио Манджукич и Кристиано Роналдо.

В състава на Карло Анчелоти нямаше никакви изненади. Под рамката на вратата започна Оспина, а пред него оперираха Хисай, Албиол, Кулибали и Руи. Тримата в центъра на терена бяха Алан, Зелински и Хамшик, а триото в атака бе Инсиние, Кайехон и Мертенс.

Първата интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Пьотър Зелински шутира добре, но Шчесни изби кълбото в ъглов удар. Отговорът на домакините не закъсня. Роналдо отправи бомбен шут от над 25 метра, но Оспина се справи.

Все пак в 10-ата минута "партенопеите" стигнаха до първия гол на "Алианц Стейдиъм". Дрис Мертенс се разписа, след като се възползва от грешка в отбраната на Ювентус.

"Бианконерите" изравниха след феноменална асистенция на Кристиано Роналдо. Португалецът направи пробив отляво, след което центирира с левия крак към Марио Манджукич, който с глава не остави никакви шансове за стража на Наполи.

Малко по-късно CR7 стреля много добре от пряк свободен удар, но Оспина изби коженото кълбо, а при разбъркването нито Джорджо Киелини, нито Пянич успяха да вкарат втори гол във вратата на гостите.

В 41-ата минута Жоао Кансело се опита да изненада Давид Оспина с техничен удар, но опитният страж улови топката. Последва и шут на Пауло Дибала, но отново не се стигна до сериозна опасност. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна перфектно за "старата госпожа", след като Кристиано Роналдо стреля от дистанция, а Оспина изби кълбото в страничната греда. Най-съобразителен в наказателното поле се оказа Манджукич, който на празна врата реализира втория си гол в сблъсъка и четвърти от началото на сезона в Серия "А".

В 59-ата минута реферът Лука Банти даде червен картон на крайния бранител на Наполи Марио Руи, който влезе много грубо в краката на Пауло Дибала.

В 72-ата минута “партенопеите” бяха изключително близо до изравняване на резултата, но резервата Аркадиуш Милик пропусна сам срещу Войчех Шчесни, който демонстрира огромната си класа, спасявайки коварния изстрел на полския таран.

Четири минути по-късно "бианконерите" удариха за трети път. Миралем Пянич центрира от корнер към Роналдо, който продължи с глава на втора греда към Леонардо Бонучи. Италианският национал с шпагат прати кълбото в мрежата на Оспина.

В 84-ата минута Кристиано също получи шанс да запише името си сред голмайсторите, но португалецът не успя да се възползва от доброто подаване на Манджукич. Секунди преди края резервата Бернардески се опита да изведе Роналдо на голова позиция, но бранител на гостите се справи. Това бе и последната интересна ситуация в битката на "Алианц Стейдиъм".

С този успех играчите на Макс Алегри събраха актив от 21 точки. "Партенопеите" вече са с цели шест по-малко. В следващия кръг Юве гостува на Удинезе, а Наполи приема Сасуоло.

ЮВЕНТУС - НАПОЛИ 3:1

0:1 Дрис Мертенс (10')
1:1 Марио Манджукич (26')
2:1 Марио Манджукич (49')
3:1 Леонардо Бонучи (76')