Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Райо и Еспаньол не успяха да се победят в интригуващ мач (видео)

Отборите на Райо Валекано и Еспаньол не успяха да излъчат победител в първия мач от 7-ия кръг на Примера дивисион в петък вечер. Срещата на стадион “Вайекас” бе доста интригуваща и завърши при резултат 2:2.

Домакините първи взеха преднина в мача още в 6-ата минута, когато Раул Де Томас получи пред наказателното поле и със силен удар по земя оплете кълбото в мрежата за 1:0.

Еспаньол обаче направи пълен обрат. В 19-ата минута Марио Ермосо бе изведен във вратарското поле, ударът му бе отразен от стража Алберто Гарсия, но при добавката Борха Иглесиас вкара за 1:1. След това в самия край на първото полувреме Серхио Гарсия опита изстрел от воле, който не се получи, но кълбото се озова в Естебан Гранеро, който отблизо бе точен за 1:2.

В началото на втората част обаче Райо отново изравни. Гаел Какута бе съборен в наказателното поле за дузпа, която сам реализира за 2:2.

Така Райо вече има 5 точки и се намира на 17-ата позиция в таблицата. Еспаньол пък е на 5-ото място с 11 точки в актива си.