Хетафе спря серията от победи на Алавес

Отборът на Алавес си намери майстора в Примера дивисион. След три поредни победи, последната с 5:1, баските завършиха у дома 1:1 с Хетафе в двубой от 6-ия кръг и не успяха поне временно да се изкачат на третата позиция в класирането. Гостите откриха на стадион "Мендисороса" в 80-ата минута чрез Амат Н'Диайе. Домакините се хвърлиха на щурм към вратата на Давид Сория, който даде резултат едва в четвъртата минута на добавеното време, когато Джонатан Кайери изравни. До късната драма можеше и да не се стига, ако Ибай Гомес беше реализирал дузпа в края на първото полувреме, но халфът на Алавес сбърка.

СТАТИСТИКА

В другия мач от кръга, игран по същото време, Валядолид победи Леванте с 2:1 и постигна първа победа за сезона. Домакините изоставаха в резултата, след като в 47-ата минута Серхио Постиго. Валядолид обърна резултата между 50-ата и 56-ата минута чрез Енес Юнал и Начо Мартинес и така се изкачи на 14-ата позиция с 6 точки. Леванте е 17-и с 4.