Тотнъм се промъкна на 1/8-финалите след дузпи на необичайно място

Тотнъм се класира за 1/8-финалите на Купата на Лигата след много трудна победа с 4:2 с дузпи над Уотфорд. Двата отбора завършиха 2:2 в редовното време на двубоя, игран на стадиона в Милтън Кийнс, тъй като "Уембли", където домакинстват "шпорите", докато чакат новия си клубен стадион, не е свободен в момента. Айзък Съксес даде аванс на "стършелите" в 46-ата минута, но Уотфорд остана с човек по-малко девет минути преди края, когато бе изгонен Кристиан Кабаселе заради нарушение в наказателното поле срещу Деле Али. Последният реализира дузпата, която произтече от този фаул. В 86-ата минута Ерик Ламела направи пълен обрат, а Етиен Капу изравни минута преди края. При дузпите всички играчи на Тотнъм, които изпълниха, бяха точни, докато Пауло Газанига спаси ударите от бялата точка на Капу и Куина и изпрати лондончани в следващата фаза.

Али, който започна кариерата си в МК Донс, изведе "шпорите" с капитанската лента. Маурисио Почетино иначе направи осем промени в състава си, като само Пауло Газанига, Тоби Алдервейрелд и Лукас Моура запазиха своите места. Хари Кейн и Кристиан Ериксен не бяха в групата на лондончани за днес.

Единствено Крейг Каткарт пък запази мястото си в титулярния състав на Уотфорд. Нито един от останалите десетима не бе започвал като титуляр от началото на сезона в двубой от Премиър лийг. 11-те обаче бяха точно същите, които победиха Рединг във втория кръг на "Карабао Къп".

В 22-рата минута удар на Лукас премина встрани от далечната греда, като сантиметри не достигнаха на Деле Али да засече и да открие резултата.

"Шпорите" продължиха да владеят повече топката, но така и не създаваха голови възможности, като не успяха да нанесат нито един точен удар до почивката. Играчите на Уотфорд опитаха няколко изстрела от дистанция, но и те не затрудниха особено Газанига.

45 секунди след подновяването на играта "стършелите" поведоха в резултата. Фемения изведе добре Съксес, който се пребори с Орие и стреля в близкия ъгъл - 0:1.

В 81-вата минута Кабаселе фаулира откъсващия се Деле Али в наказателното поле, а Лий Мейсън посочи бялата точка и показа директен червен картон на играча на Уотфорд. Самият Али изпълни 11-метровия наказателен удар, изравнявайки резултата.

Четири минути преди края Ерик Ламела направи пълен обрат, след като завърши мълниеносна контраатака на Тотнъм, която започна от Уинкс и бе продължена от Дембеле.

Драматичният развой на този двубой продължи до самия край. В 89-ата минута Уотфорд изравни. Съксес центрира отляво към Мариапа, който бе на другия фланг. Последният продължи към Капу, който засече, но се получи рикошет в Дейвис за 2:2.

Така се стигна до изпълнението на дузпи.

Съксес изпълни безкомпромисно първата такава за Уотфорд, но Сон също не допусна грешка - 1:1. Втората дузпа за "стършелите" се падна на Етиен Капу, който стреля слабо и Газнига спаси. Ламела изведе "шпорите" напред - 2:1, но Хюз изравни. Йоренте бе следващият точен изпълнител за Тотнъм - 3:2, а Газанига спаси втори наказателен удар, хващайки и дузпата на Куина. Деле Али реализира четвъртата дузпа за Тотнъм и прати "шпорите" в четвъртия кръг.