Възходът на Лацио продължава - четвърта поредна победа за "орлите" (видео)

Тимът на Лацио записа четвърта поредна победа в Серия “А”. След двете поредни загуби в първите два кръга, съответно срещу Наполи и Ювентус, “орлите” на Симоне Индзаги ще влязат със самочувствие в предстоящото в събота дерби с Рома, след като тази вечер победиха с 2:1 Удинезе на “Фриули”. И двете попадения за гостите от Вечния град бяха реализирани през второто полувреме, като бяха дело на Франческо Ачерби (61) и Хоакин Корея (66). За Удинезе красиво попадение сътвори Брам Нуйтинк (80). Така Лацио събра 12 точки и временно се изкачи на второ място в класирането, като пред тима от Рим е само Ювентус. Удинезе пък е осми с 8 точки.

В 20-ата минута Удинезе бе близо до отбелязването на гол, но вратарят на Лацио Томас Стракоша се намеси блестящо след опасен изстрел на Родриго де Паул.

Второто полувреме започна с опасност за вратата на Лацио, но Стракоша спаси удар на Секо Фофана.

“Орлите” от Рим нанесоха своя удар между 61-ата и 66-ата минути. Първо, четвърт час след началото на второто полувреме, защитникът Франечско Ачерби се оказа най-съобразителен в близост до вратата на домакините и направи добавка, след като Луис Алберто центрира от фаул, стражът Симоне Скуфет игра с топката, но тя дойде много удобно на Ачерби.

Пет минути по-късно Хоакин Корея направи резултата 2:1 за столичани, след като влезе в топката с наказателното поле, направи смешен защитник на домакините с поредица от финтове и с удар по земя изпрати кълбото в мрежата зад Скуфет.

Домакините опитаха да се върнат в мача в минутите до края и успяха да отбележат гол за 1:2 в 80-ата минута. Негов автор стана холандският защитник Брам Нуйтинк, който с великолепно акробатично изпълнение изстреля топката във вратата на Стракоша.

Три минути след гола на Нуйтинк домакините пропиляха доста добра възможност за 2:2, а финалният щурм на Удинезе не даде резултат и Лацио се пребори за трите точки.