Берое потегли със здрав бой по лидера в Трета лига

Берое продължава напред в турнира за Купата на България. Носителят на трофея за 2010 и 2013 година отнесе Хебър (Пазарджик) с 6:1 в 1/16-финална среща от турнира. Попаденията за заралии реализираха Александър Цветков, Алфредо Мартинс (3), Борислав Цонев и Драгош Фирцулеску. Освен с гол, Цонев се отчете и с две асистенции. За домакините се разписа Серафим Михайлов. Мачът се игра на стадион "Георги Бенковски", приютил финала между Левски и Пирин (Благоевград) през 1992 година.

Футболистите на Александър Томаш откриха резултата още в третата минута. Цонев центрира и Цветков прати топката в мрежата. В 11-ата минута стана 2:0 за гостите. Меска получи пас по левия фланг и намери Алфредо, който матира стража Димитър Пангев. Бразилският нападател направи 3:0 в 17-ата минута, когато засече с глава подаване на Цонев. Юношата на Левски ознаменува силната си игра с гол в 53-ата минута с диагонален удар - 4:0 за Берое. В 67-ата минута румънецът Фирцулеску покачи на 5:0 с хубаво изпълнение.

В 75-ата минута Алфредо оформи своя хеттрик с изстрел от десетина метра. В 79-ата минута Михайлов мушна топката с рикошет за 1:6. Тридесет минути на терена в Пазарджик записа легендарният голмайстор Мартин Камбуров, който обаче нямаше сполука и не успя да се нареди сред реализаторите. Така тимът от Стара Загора не срещна никакви проблеми с лидера в Югозападна Трета лига и продължава напред в състезанието.

Хебър - Берое 1:6

0:1 Цветков (3)
0:2 Алфредо (11)
0:3 Алфредо (17)
0:4 Цонев (53)
0:5 Фирцулеску (67)
0:6 Алфредо (75)
1:6 Михайлов (79)