ПСЖ продължава да е непоклатим на върха - 6 от 6 (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен записа шеста поредна победа от началото на шампионата в Лига 1. Парижани стигнаха до обрат при визитата си на Рен и взеха успех с 3:1. Домакините поведоха в резултата след автогол на Адриен Рабио, но с голове на Анхел ди Мария, Тома Моние и Ерик Максим Чупо Мотинг шампионите промениха развоя на срещата.

Домакините започнха по-добре мача и бяха близо до откриване на резултата още в десетата минута, но удар на Джеймс Леа Силики бе изчистен от голлинията от Маркиньос. При последвалия корнер обаче бретанците вече имаха преднина. Удар с глава на Мбайе Нианг се отклони в Рабио и топката влезе във вратата. Постепенно ПСЖ взе инициативата, но успя да стигне до изравняване едва в края на първата част. Тогава Юлиан Дракслер върна назад една топката от аутлинията, Единсон Кавани я прескочи, оставяйки я за Ди Мария, който с удар по земя я прати в мрежата.

През втората част ПСЖ взе по-сериозно инициативата и още в първата минута можеше да поведе в резултата, но удар на Кавани срещна гредата. Все пак в 61-ата парижани вече бяха напред. Неймар намери отлично Моние по десния фланг и белгиецът с плътен удар направи 2:1. При това положение Рен тръгна по-смело напред, но това оголи отбраната и в 83-ата минута инкасираха трети гол. Неймар намери Моние по фланга, който подаде към резервата Чупо Мотинг, който отбеляза първия си гол за тима, с което оформи и крайния резултат.

По този начин ПСЖ продължава да е уверено на върха на класирането с актив от 18 точки - максималният възможен от първите шест мача. Това е и пет преднина от втория - Лил. Рен от своя страна е на 13-о място със седем точки.