Уотфорд пропусна шанса да се завърне в топ 3 (видео)

Уотфорд записа втори пореден мач без победа в Премиър лийг, след като се задоволи с равенството - 1:1, в гостуването си на Фулъм. Андре Грей се разписа още във втората минута, а до края на първата част "стършелите" пропуснаха още няколко добри ситуации да поведат с по-голям резултат. След почивката обаче Фулъм заигра по-добре и стигна до равенството след гол на Александър Митрович (78').

Мениджърът на домакините Славиша Йоканович бе направил две промени в състава си в сравнение с двубоя с Манчестър Сити. Тимъти Фосу-Менса и Калъм Чембърс започнаха за сметка на Кристи и Одой.

Уотфорд бр в непроменен стартов състав в шести пореден мач. Така "стършелите" станаха петият клуб в историята на Премиър лийг, който излиза с един и същи титулярен състав в първите си шест мача от шампионата.

Гостите поведоха след само минута и половина игра. Фулъм не успя  да се справи с един тъч пред наказателното си поле, МакДоналд и Сесеньон се огънаха, притиснати от Дийни и Хюз, който се пребори за топката и пусна към Грей. Нападателят веднага стреля в ъгъла - 0:1.

В 12-ата минута Вието проби на скорост и излезе очи в очи с Бен Фостър, който изби удара му. Аржентинецът направи добавка, но този път изстрелът му премина встрани.

След тази ситуация Уотфорд продължи да доминира и до 20-ата минута гостите трябваше да водят с три гола, но Кабаселе пропусна с глава от няколко метра, а Андре Грей се озова сам срещу Бетинели и опита да го прехвърли, но стражът успя да избие.

В 36-ата минута Уотфорд претендираше за дузпа, след като Грей изведе Хюз в наказателното поле, а Моусън се хвърли на шпагат, но не успя да докосне топката. Играчът на "стършелите" падна, но не се видя дали наистина има контакт между двамата. В крайна сметка главният съдия Мартин Аткънсън подмина ситуацията.

В 49-ата минута Митрович засече с глава добро центриране на Шюрле, но стреля над вратата. Домакините заиграха по-добре през второто полувреме и в 78-ата минута изравниха резултата.

Янмаат позволи на Вието да пробие отляво, след което аржентинецът премина и покрай Кабаселе и в крайна сметка сервира топката на крака на Митрович, който засече от три-четири метра.

До края Фулъм можеше дори да стигне до пълен обрат, но в 89-ата минута удар на Митрович с глава срещна напречната греда.  Малко преди тази ситуация и Фостър спаси опасен изстрел на сърбина.

Уотфорд остава на четвърто място във временното класиране с актив от 13 точки. Фулъм има пет.