"Ла Виола" мачка, Пяца откри сметката си в Серия "А" (видео)

Фиорентина победи с 3:0 СПАЛ 2013 в среща от петия кръг на Серия "А". Успехът на домакините дойде закономерно, макар попаденията да паднаха след грешки при разбърквания. Двубоят на "Артемио Франки" започна с отменен гол на "виолетовите". Никола Миленкович намери мрежата на СПАЛ 2013 след пас на Жерсон, но бе отсъдена засада и нулевото равенство се запази. Само временно, а малко по-късно Миленкович все пак записа името си сред голмайсторите.

В 18-ата минута Марко Пяца се възползва от нескопосано действие на Мохамед Салим Фарес на границата на вратарското поле. Защитникът не успя да изчисти топката, която попадна на левия крак на хърватското крило. Последва матиращ удар в далечния ъгъл и 1:0 за Фиорентина. Това бе първи гол за Пяца в Серия "А".

Точно 10 минути след този епизод Миленкович направи 2:0. Сръбският национал изпревари всички в наказателното поле на гостите и с глава опъна мрежата. След този гол мачът се доиграваше, а в 56-ата минута Федерико Киеза се оказа най-съобразителен при меле в пеналта на СПАЛ 2013. Последва изстрел на нападателя и преднината нa момчетата на Стефано Пиоли набъбна още повече.

Трябва да се спомене още, че в средата на втората част халфът Ясмин Куртич получи червен картон, но след консултация с VAR главният съдия Давиде Герзини промени решението си. Фиорентина заема второ място във временното класиране на италианския шампионат, с равни точки със Сасуоло.