Сасуоло обърна Емполи (видео)

Сасуоло победи Емполи в първия мач от 5-ия кръг на Серия “А”. Домакините на “Сита дел триколоре” се наложиха с 3:1. Те първи получиха гол в своята врата, но след това се окопитиха и стигнаха до пълен обрат, за да вземат трите точки.

Срещата започна много лошо за домакините. Още в 1-ата минута Леонардо Капеци напредна по десния фланг и опита пас, който рикошира в защитник и попадна във Франческо Капуто, който с премерен удар отбеляза за 0:1.

Сасуоло обаче реагира добре и в 13-ата минута успя да изравни. Кевин-Принс Боатенг получи пас по земя около точката на дузпата и засече кълбото в мрежата за 1:1.

В началото на второто полувреме се стигна и до пълен обрат. Тогава след центриране от корнер Джан Марко Ферари с глава вкара за 2:1.

В 71-ата минута гостите останаха и в намален състав, след като Миха Заич бе изгонен с втори жълт картон заради опит за симулация за дузпа в наказателното поле на домакините.

В 85-ата минута “зелено-черните” решиха всичко с трето попадение. Пол Лирола напредна по десния фланг и пусна по земя за Федерико Ди Франческо, който с пета вкара красив гол за крайното 3:1.

Така Сасуоло се върна на победния път и отново излезе на 2-ото място в класирането с 10 точки. Емполи пък вече 4 поредни мача е без успех и върви надолу в таблицата, като се намира на 16-ата позиция с 4 точки