Динамо (Загреб) с мощна победа над Фенербахче (видео)

Динамо (Загреб) започна по отличен начин участието си в група “D” на Лига Европа. Хърватският тим надигра с категоричното 4:1 Фенербахче на своя “Максимир”. Домакините демонстрираха страхотно самочувствие и класа и тотално надиграха турския гранд.

Динамо откри резултата в 16-ата минута, когато при разбъркване след корнер топката стигна до Сунич, който с удар по земя вкара за 1:0.

В 27-ата минута Гавранович получи дълъг пас, справи се с двама защитници и изведе Хайрович, който не сгреши за 2:0.

В началото на втората част Фенербахче върна за кратко интригата, след като Нойщетдтер намали с глава след центриране от корнер.

Десет минути по-късно обаче Динамо си върна преднината от два гола. Гостите направиха страхотна грешка в отбрана, като двама защитници се сблъската в опит да изчистят една топка, Олмо отне и подаде за Хайрович, за когото не бе проблем да вкара в опразнената врата.

Три минути по-късно тимът от Загреб реши всичко в мача с четвърто попадение. Домакините организираха бърза атака по дясното крило, Стоянович изведе Олмо в пеналта и той с удар по земя вкара за крайното 4:1.

Така Динамо поведе в групата с актив от 3 точки, докато Фенербахче ще трябва бързо да се съвземе и да търси точки в следващите си двубои.

Динамо (Загреб) - Фенербахче 4:1
1:0 И. Сунич (16)
2:0 И. Хайрович (27)
2:1 Р. Нойщедтер (47)
3:1 И. Хайрович (57)
4:1 Д. Олмо (60)