Стиви Джи измъкна равенство от Виляреал (видео)

Отборите на Виляреал и Глазгоу Рейнджърс направиха 2:2 в атрактивен сблъсък от група “G” на Лига Европа. “Подводницата” на два пъти повеждаше след голове на Карлос Бака (1) и Жерард Морено (69), но попадения на Арфийлд (67) и Лафърти (76) донесоха равенството за тима на Стивън Джерард.
Домакините успяха да отбележат попадение още преди да е изтекла и минута игрово време. Карлос Бака си направи двойно подаване със защитник и реализира с превъзходен удар с външен фалц от 21 метра. Вратарят МакГрегър беше изненадан и инкасира попадение - 1:0. “Жълтите” доминираха изцяло в първите минути след гола. В края на полвуремето момчетата на Стивън Джерард създадоха няколко опасности след статични положения.
В 49-ата “подводницата” изпусна страхотен шанс за втори гол - Екамби се провали сам срещу вратаря. В 67-ата британците изравниха след комбинация, останала неразгадана от защитата на валенсианци. Арфийлд получи пред малкото наказателно поле и отбеляза. В ответната атака тимът на Хави Кайеха отново дръпна в резултата. Жерард Морено получи отдясно, финтира защитник и насочи в близкия ъгъл - 2:1. В 76-ата Рейнджърс направи 2:2 след точно изпълнение на Лафърти. Той получи в наказателното поле и технично търкулна топката под плонжа на вратаря за 2:2.
Виляреал - Рейнджърс 2:2
1:0 К. Бака (1)
1:1 С. Арфийлд (67)
2:1 Ж. Морено (69)
2:2 К. Лафърти (76)