Кики Бертенс се класира за четвъртфиналите на турнира в Сеул

Поставената под номер 2 в схемата Кики Бертенс (Холандия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Сеул (Република Корея) с награден фонд 250 хиляди долара. Бертенс победи Далила Якупович (Сърбия) със 6:4, 7:5 за 1:50 часа. Холандката пропусна два мачбола в десетия гейм на втория сет, в който загуби подаването си. Още в следващата част обаче Бертенс направи пробив и при свой сервис затвори мача.

Дъждовното време обърка програмата на турнира. Мачовете започнаха със закъснение, а срещата между бившите шампионки Агниешка Радванска (Полша) и номер 7 Ирина-Камелия Бегу (Румъния) беше прекратена при 6:4 и 4:3 в полза на Бегу.

При доиграването румънката спечели с 6:4, 6:3 за близо два часа игра. Радванска е победителка в Сеул през 2013 година, а Бегу спечели титлата през 2015-а. Двубоят от втория кръг на защитаващата титлата си и водачката в схемата Елена Остапенко (Латвия) срещу рускинята Екатерина Александрова беше отложен за утре.