Пламен Константинов: Със страх не се печели (видео)

България отстъпи с 1:3 гейма на Полша в последния си мач от група D на световното първенство по волейбол. В следващата фаза (21-23 септември) българските "лъвове" ще се изправят срещу САЩ, Канада и Иран. След срещата селекцонерът Пламен Константинов коментира загубата и следващите съперници.

72 България - Полша 1:3

"В ключовите моменти не ни достигна класа. Те ги изиграха правилно, не сбъркаха в края. бяха по-категорични във важните моменти, а ние не проявихме характер. На моменти даже и страх да играем така, както трябва и със страх не се печели.

Вие не видяхте ли, че можем да ги бием?! Бяхме близо.

Първия гейм го изиграхме под възможностите си. Имахме 4 или 5 ситуации идеални топки на единичен блок и не можем да ги отиграем. Това е необичайно, не е стандартно. Само тези топки плюс две-три леки, които можехме да вдигнем и да ги вземем, резултатът можеше да е равен. Това са детайлите. В момента те имат повече състезатели на всеки пост на високо ниво и може би това прави разликата в такива мачове и в такива турнири. Трудно е всеки ден някой да има ден, затова имаш нужда от по-дълга скамейка и от по-равностойни състезатели с нужния опит.

Две загуби е лимитът. Ако направиш трета си аут от финалната шестица. Хубавото е, че от другите групи има само два отбора без загуба. Всички други са с една или с две. И това оставя шансове, но трябва да спечелиш трите мача, за да се надяваш на финална шестица. За съжаление може би щеше да е по-лесно, ако бяхме успяли да измъкнем победата днес.", заяви Пламен Константинов пред Sportal TV.