Гари Родригес даде летящ старт на Галатасарай в Шампионската лига (видео)

Отборът на Галатасарай започна по отличен начин участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът от Истанбул победи с 3:0 Локомотив (Москва) в среща от Група “D” на надпреварата. Бившият футболист на Левски Гари Родригес откри резултата, Ерен Дердийок удвои, а Селчук Инан оформи крайния резултат. Така Джимбом се завърна с успех в най-комерсиалния европейски клубен турнир след три години отсъствие. Предното участие на отбора в надпреварата бе през сезон 2015/16.

Срещата започна отлично за домакините и още в деветата минута те стигнаха до откриване на резултата. Родригес получи топката в половината на руснаците и след като напредна прониза вратаря с удар от границата на наказателното поле. След гола гостите постепенно взеха инициативата и станаха по-активният тим. На няколко пъти Джеферсън Фарфан можеше да изравни, но пропусна.

11 Галатасарай - Локомотив (Москва)

В началото на втората част Локомотив продължи да е по-дейният тим, докато Галатсарай предимно се бранеше. Скоро обаче домакините изравниха играта и погледнаха отново по-смело напред. Така в 67-ата минута получиха право да изпълнят пряк свободен удар в опасна близост до вратата и Дердийок удвои. След втория гол вярата на гостите в обрата силно намаля и опитите им да стигнат до гол станаха по-вяли. Галатасарай пък се бранеше стабилно. Три минути преди края на мача турците останаха с човек по-малко, след като Баду Ндиайе получи втори жълт картон, но това се оказа фатално за домакините, дори напротив - буквално в последната секунда на мача Инан вкара трети гол от дузпа и оформи крайното 3:0.