Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Аржентина се измъкна в драма срещу Словения

Националите на Аржентина спряха устрема на тима на Словения. "Гаучосите" победиха драматично волейболистите на Слободан Ковач с 3:2 (25:18, 22:25, 27:29, 25:17, 15:13) в двубой от група А на надпреварата.

Така словенците заемат вече третата позиция с 9 точки (3 победи, 1 загуба), Аржентина е четвърта с 5 точки (2 победи, 2 поражения)

"Гаучосите" спечелиха лесно първата част, след което позволиха на балканския тим да обърне резултата и да поведе. Южноамериканците обаче не оставиха нещата така и изравниха, като мачът влезе в тайбрек.

Там битката бе доста оспорвана, но в крайна сметка състезателите на Хулио Веласко изтръгнаха успеха с минимална преднина.

Най-резултатен бе Бруно Лима с 18 точки (1 блокада), Кристиан Поглайен добави 16 точки. За словенския тим Митя Гаспарини приключи с 19 точки (2 аса)

Аржентина излиза срещу Япония в 18:00 ч. б.в., а Словения излиза срещу Италия в 21:30 ч.

Световно първенство по волейбол за мъже в България и Италия, мачове от груповата фаза: